کتاب کومیک

باکس آفیس داخلی: شانگ چی و امیدهایی که دوباره زنده شده است

وب سایت Deadline یکی از گزارش‌های اختصاصی و جدید خود را به فروش افتتاحیه فیلم Shang Chi در باکس آفیس داخلی اختصاص داده که رقم بسیار بالایی بوده است.

با آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا در کشورهای مختلف و کاهش نرخ ابتلا و مرگ، به نظر می‌رسید فراز و نشیب‌های باکس آفیس جهانی در آستانه تمام شدن بوده و به‌زودی شاهد ثبت رقم‌های قابل‌توجه خواهیم بود. در چنین شرایطی، سویه دلتا کووید-۱۹ از راه رسید و تمامی معادلات را به هم ریخت. به لطف واکسیناسیون نرخ مرگ و میر بسیار کمتر از گذشته است اما افزایش نرخ ابتلا نگرانی‌های مردم را افزایش داده و باعث شده بار دیگر نسبت به حضور در اماکن شلوغ مانند سالن‌های نمایش مردد شوند. این اتفاقات همچنین به تاخیر دوباره در اکران تعدادی از فیلم‌ها مانند ماموریت غیرممکن 7 منجر شده است.

از آنجایی که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings قرار بود از جمعه هفته گذشته روی پرده نقره‌ای بیاید، تقریبا تمامی نگاه‌ها به آن دوخته شده بود؛ به خصوص اینکه سیاست متفاوتی در قبالش اتخاذ شده است. Black Widow که اولین فیلم فاز چهارم Marvel Cinematic Universe به شمار می‌رود، به صورت همزمان به سینماها و سرویس استریم دیزنی پلاس آمده بود اما والت دیزنی بنا به دلایلی تصمیم گرفت اثر مزبور را به صورت اختصاصی به سالن‌های نمایش بیاورد. در ضمن، برخی از کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند اولین اقتباس سینمایی شانگ چی بین ۳۵ الی ۵۵ میلیون دلار در هفته نخست اکران داخلی خود بفروشد.

وب سایت Deadline جدیدترین گزارش اختصاصی خود را به فروش افتتاحیه فیلم Shang Chi در باکس آفیس داخلی داده است. با توجه به آنچه در متن آمده، اثر مزبور ۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروخت تا نه تنها رتبه اول لیست پرفروش‌ترین‌های هفته گذشته را تصاحب کند، بلکه به رکورددارهای دوران همه‌گیری ویروس کرونا بپیوندد. پیش از این، F9 با فروشی معادل ۷۰ میلیون دلار رتبه دوم بهترین افتتاحیه‌های دوران کرونایی را در اختیار داشت اما رتبه مزبور حالا به شانگ چی سپرده شده است. رتبه نخست هم در اختیار Black Widow هست که ۸۰ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت. توجه داشته باشید، تمامی ارقام به باکس آفیس داخلی (کانادا و ایالات متحده آمریکا) تعلق دارند.

روز کارگر، یکی از تعطیلات رسمی ایالات متحده آمریکا بوده و همیشه اولین دوشنبه ماه سپتامبر است. در صورتی که آن را با فروش هفته گذشته ادغام کنیم، فیلم Shang Chi تاکنون ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در کانادا و آمریکا فروش داشت. محصول جدید مارول همچنین ۵۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در باکس آفیس خارجی فروخت که در صورت در نظر گرفته شدن، مجموع فروش را به رقم ۱۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار می‌رساند. با توجه به اینکه همه‌گیری ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، باید گفت عملکرد شانگ چی تا به اینجای کار فوق‌العاده بوده است. در ضمن، نباید فراموش کرد این اثر به صورت انحصاری در سینماها اکران می‌شود. از همین رو، میزان فروشش در هفته دوم احتمالا افت زیادی را متحمل نخواهد شد.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا