بازی ویدئویی

بازی آنلاین Rainbow Six Siege روی تمامی پلتفرم‌ها رایگان شده است

بازی آنلاین Rainbow Six Siege هم اکنون روی تمامی پلتفرم‌ها رایگان شده و علاقه‌مندان می‌توانند برای مدت محدودی پای تجربه‌اش بنشینند.

با گسترش اینترنت در کشورهای جهان و بهبود سرعت آن برای کاربران خانگی، مفهومی تحت عنوان «بازی به عنوان سرویس» (games as a service) شکل گرفت که نمونه بارزش را می‌توان در Tom Clancy’s Rainbow Six Siege مشاهده کرد. این بازی آنلاین سال ۲۰۱۵ میلادی عرضه شد و به دلیل کمبود محتوا نه تنها انتقادهای فراوانی را دریافت کرد، بلکه عملکردش در زمینه تجاری بسیار ضعیف بود. یوبیسافت مونترال به واسطه برنامه‌ریزی دقیق آپدیت‌های زیادی را منتشر کرد و ورق را برگرداند. جدیدترین نسخه رینبو سیکس حالا یکی از محبوبترین بازی‌های آنلاین به شمار می‌رود. البته یوبیسافت سعی کرد سیاست مشابهی را در قبال Hyper Scape اجرا کند که موفق نشد. این عنوان بتل رویال تقریبا از یادها فراموش شده است.

بازی‌های آنلاین هر چند وقت یکبار آپدیت بزرگی را دریافت می‌کنند که شامل محتویات جدید زیادی می‌شوند. این آپدیت‌ها معمولا یک پایان‌بندی برای فصل پیشین رقابت‌ها و آغازی برای رقابت‌های فصل جدید هستند. یوبیسافت مونترال، یکی از استودیوهایی است که از چنین رویه‌ای برای پشتیبانی از بازی‌های خود بهره می‌برد. Rainbow Six Siege تا به این لحظه بیش از ۲۰ فصل دریافت کرده است. هر فصل معمولا یک اپراتور و نقشه جدید یا تغییراتی در نقشه‌های قدیمی را در خود جای می‌دهد. جدیدترین فصل هم Operation North Star نام داشته و اخیرا در دسترس کاربران قرار گرفته است.

به مناسبت آغاز فصل دوم ششمین سال، بازی آنلاین Rainbow Six Siege روی تمامی پلتفرم‌ها رایگان شده است. البته این فرصت همیشگی نبوده و در تاریخ ۳۱ خرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۱ ژوئن) به انتهای خود می‌رسد. دست و دلبازی‌های یوبیسافت به همین یک مورد خلاصه نشده است. ناشر فرانسوی قیمت بازی را کاهش داده و علاقه‌مندان می‌توانند آن را با تخفیفی ۷۰ درصدی خریداری کنند. در ضمن، دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس برای تجربه بازی به اشتراک‌های پلی‌استیشن پلاس و ایکس‌باکس لایو نیاز دارند.

مهم‌ترین محتوای Operation North Star، یک اپراتور جدید به نام ثاندربرد (Thunderbird) است که در دسته دفاعی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین گجت او تحت عنوان Kóna Healing Station شناخته شده و می‌تواند میزان سلامتی هر فردی که نزدیکش باشد را افزایش دهد. ثاندربیرد مانند دیگر اپراتورها چهار سلاح دارد که دو مورد در دسته سلاح اصلی و دو مورد در دسته سلاح ثانویه هستند. سلاح‌های اصلی SPEAR .308 و SPAS-15 نام دارند. سلاح ثانویه هم از میان BEARING 9 و Q-929 قابل‌انتخاب است. تغییرات فصل جدید به همین یک خلاصه نمی‌شود. نقشه Favela بازطراحی شده و در عملکرد انواع مختلف اتچمنت‌ها تغییرات قابل‌توجهی به وجود آمده است.

Rainbow Six Siege هم اکنون از طریق سرویس‌های اشتراکی یوپلی پلاس، گیم پس و پلی‌استیشن پلاس قابل‌تجربه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا