بازی ویدئویی

بازی‌‌های پلی استیشن 5 را به رایگان تجربه کنید

شرکت ژاپنی سونی چندی پیش از برنامه جدید Game Trials پرده برداشت که به واسطه‌ی آن، کاربران می‌توانند برای مدت محدودی بازی‌های پلی‌استیشن 5 را به صورت رایگان تجربه کنند.

چند روز پیش بود که رئیس شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در پیامی اعلام کرد که برنامه‌های مختلفی برای گسترش جامعه پلی‌استیشن و همچنین جلب رضایت کاربران تدارک دیده و در آینده شاهد معرفی آن‌ها خواهیم بود. در حالی که هنوز جزئیات بیشتر و دقیق‌تری در این خصوص در دست نیست، ساعاتی پیش این کمپانی ژاپنی در اقدامی غافل‌گیرکننده از ویژگی جدید خود با نام گیم تریالز رونمایی کرد.

این قابلیت که امروز به طور رسمی در فروشگاه پلی‌استیشن اجرایی می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا برخی از بازی‌های فرست پارتی سونی را برای مدت مشخص و محدودی به صورت رایگان امتحان کنید. گفتنی است ویژگی مزبور فقط و فقط برای کاربران کنسول جدید پلی‌استیشن 5 اختصاص دارد که استفاده از آن کاملا رایگان بوده و نیازی به عضویت در سرویس خاصی همچون پلی‌استیشن پلاس نیست.

اولین آثاری که برای این بخش در نظر گرفته شده، نسخه‌ی کارگردان بازی Death Stranding و Sackboy: A Big Adventure است که به ترتیب برای شش و پنج ساعت فرصت تجربه‌ی آن‌ها را دارید. با استناد بر بیانیه‌ی سونی، برای فعال‌سازی ویژگی گیم تریالز، کافی است که به فروشگاه رسمی پلی‌استیشن مراجعه کرده و گزینه Trials را که با برچسب رایگان نشان داده می‌شود، انتخاب کنید. پس از طی این فرآیند، شما در حال حاضر می‌توانید عناوین مذکور را برای مدت زمان مشخص به صورت رایگان روی کنسول پلی‌استیشن 5 اجرا کنید.

لازم به ذکر است که هر یک حساب کاربری در هر ماه می‌تواند از یک گیم تریال استفاده کند. از طرفی، توجه داشته باشید که شمارش معکوس به محض کلیک روی گزینه دانلود شروع به کار می‌کند. این در حالی است که شمارنده یک سری از نسخه‌های دموی بازی‌ها بعد از اولین اجرا آغاز می‌شود. با عنایت به این موارد، بهتر است زمانی از این قابلیت استفاده کنید که فرصت کافی برای دریافت و تجربه‌ی بازی‌ها را داشته باشید.

همان‌طور که اشاره کردم، گیم تریالز مختص بازی‌های پلی‌استیشن 5 است و از این رو دارندگان کنسول پلی‌استیشن 4 قادر به تجربه‌ی رایگان بازی Sackboy: A Big Adventure نخواهند بود. کمپانی سونی تا به امروز هیچ اشاره‌ای به راه‌اندازی گیم تریالز برای کنسول نسل هشتم خود نکرده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این ویژگی یکی از قابلیت‌های جدید و انحصاری سونی در نسل نهم خواهد بود.

قابلیت گیم تریالز دو بازی دث استرندینگ و سک‌بوی تا روز ششم آبان ماه سال جاری (مصادف با ۲۸ اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی) برای تمامی دارندگان پلی‌استیشن 5 فعال خواهد بود. در این میان، سونی مدعی است تمامی پیشرفت‌ها و دیتاهای هر یک از کاربرانی که از گیم تریالز استفاده می‌کنند، به طور جداگانه ذخیره می‌شود. بدین ترتیب، در صورتی که مهلت شما به پایان برسد و یا عناوین جدیدی به این برنامه اضافه شوند، نگران دستاوردهای خود نباشید، چرا که بعد از خرید بازی، همه این موارد به صورت خودکار به نسخه‌ی خریداری شده منتقل خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا