تکنولوژی

این یوتوبر آلمانی در اقدامی جالب و خلاقانه، سه نامه دارای ایرتگ AirTag اپل را برای تیم کوک، ایلان ماسک و کره شمالی فرستاد! سرنوشت آنها چه شد؟

چند ماهی می‌شود که مردم استفاده از ایرتگ‌ AirTag اپل را شروع کرده‌اند. کاربرد اولیه ایرتگ رهگیری اشیای مهم برای ماست تا بتوانیم آنها را به سادگی پیدا کنیم. اما برخی‌ها هم استفاده‌های خلاقانه‌تری از آن را شروع کرده‌اند.

یکی از آنها یوتوبری به نام جاناتان است که کانال MegaLag را دارد. او سه نامه حاوی ایرتگ را برای تیم کوک، ایلان ماسک و نیز کره شمالی فرستاد و بعد شروع کرد به راهگیری آنها.

بسته‌ها از فرانکفورت آلمان ارسال شده بودند و جاناتان با Find My network می‌توانست داستان سفر بسته‌ها و اینکه عاقبت به کجا می‌رسند را پیگیری کند.

ابزار Find My network در جاهایی ماند دفترهای پست DHL و فرودگاه‌ها، سیگنال می‌فرستاد و جاناتان متوجه می‌شد که به کچا رسیده‌اند.

در زمان پیگیری، یک بار جانتان متوجه شد که بسته‌اش بر فراز نوادا در حال حرکت است. او با استفاده از سرویس Flight Radar مشخص کرد که  کدام هواپیما در حال حمل بسته او است. ظاهرا ایرتگ آن بسته با آی‌فون شخصی در داخل هواپیما ارتباط برقرار کرده بود و توانسته بود سیگنال بفرستد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

بسته‌ای که برای ایلان ماسک فرستاده شده به مقر اسپیس ایکس رفت و دو هفته و نیم همانجا ماند و بعد او متوجه شد که بسته‌اش به یک مرکز بازیافت در کالیفرنیا فرستاده شده. به عبارتی نامه او را دور انداخته بودند!

بسته‌ای که به مقصد کره شمالی فرستاده بود، هیچگاه به مقصد نرسید؛ چون به صورت اشتباه به کره جنوبی فرستاده شده بود و ظاهرا در کره جنوبی به خاطر مقررات محلی سرویس Find My network  فعال نبود.

اما بهترین سرنوشت را آن بسته‌ای پیدا کرد که او به اپل پارک فرستاده بود. این بسته شش هفته همانجا باقی ماند. بعد آنها ایرتگ را به مقصد آلمان بازفرستادند. اما چیز هیجان‌انگیز نامه همراه بود که روی کاغذی با گوشه‌های گرد و به صورت پرینت شده نوشته شده بود و به قلم یکی از دستیاران تیم کوک نوشته بود.

این دستیار به نام مایکل، نوشته بود که از کاربرد خلاقانه ایرتگ توسط کاربران خشنود است و تصریح کرده بود که تیم کوک هر ماه صدها نامه می‌گیرد و نمی‌تواند به همه آنها شخصا پاسخ بدهد.

در آخر هم نوشته بود که اپل امیدوار است که جاناتان به استفاده لذت‌بخش ایرتگ، پس از دریافت مجدد آن، پس از سفر طولانی‌ای که در دنیا داشته، ادامه بدهد!

شما می‌توانید کل این داستان را در قالب دو ویدئوی زیر ببینید:

+ و +

کانال یوتیوب جاناتان که تنها چند ماه است فعال شده، صرفا با چند ویدئو توانسته نزدیک به ۷۵ هزار مشترک پیدا کند. کاش ما هم به آینده اینترنت امیدوار بودیم و می‌توانستیم روی برخی روندهای سرمایه‌گذای فکری و مادی زیادی کنیم!

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا