تکنولوژی

این ترفند مخفی آیفون اجازه می‌دهد همزمان که دارید پیامی تایپ می‌کنید؛ دیگران آن را مشاهده کنند

اخیرا یک ویدئوی تیک‌تاک در شبکه‌های اجتماعی چین ویرال شده و همه در حال بازنشر آن به عنوان یک هک پیام‌رسان آیفون هستند.

این ویدئو که توسط یکی از ستاره‌های تیک‌تاک به نام ambre_skye@ به اشتراک گذاشته شده است؛ ترفند مخفی در اپلیکیشن Notes آیفون را نشان می‌دهد که امکان خواندن و تایپ همزمان متن‌ها را می‌دهد.

البته، این ترفند مخفی چیز تازه‌ای نیست و اخیرا به آیفون اضافه نشده است؛ بلکه مدت‌ها است وجود داشته و احتمالا کاربران زیادی هم در حال استفاده از آن هستند اما برخی اوقات یک ترفند یا نکته جذاب توسط افراد سرشناس و معروف شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود و دوباره سر زبان‌ها افتاده و توجه‌ها به آن جلب می‌شود.

اپلیکیشن Notes یک برنامه ساده است که در همه دستگاه‌های iOS یافت می‌شود و به شما اجازه می‌دهد فهرست‌برداری کنید؛ یادداشت بنویسید و هر نکته یا عبارت و جمله‌ای که می‌خواهید روی کاغذ بنویسید را روی آیفون یا آیپد ذخیره کنید.

حالا، ترفند مخفی که در این ویدئوی تیک‌تاک نشان داده شده است؛ امکان استفاده از اپلیکیشن Notes به عنوان یک اپلیکیشن پیام‌رسان را می‌دهد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی

آموزش ارسال پیام با Notes

برای ارسال پیام با استفاده از Notes، ابتدا باید این اپلیکیشن را باز کنید:

روی آیکون مربع در سمت راست پایین صفحه‌نمایش ضربه بزنید تا یادداشت جدیدی باز شود:

برای باز کردن تنظیمات یادداشت، روی سه نقطه در سمت راست بالای نمایشگر ضربه بزنید:

سپس روی گزینه share note ضربه بزنید:

لینک پیوستن به یادداشت ایجاد شده را از طریق برنامه‌های پیام‌رسانی برای دوست خود بفرستید. می‌توانید یک یادداشت را با چندین دوست خود به اشتراک بگذارید و به آن‌ها اجازه دهید متن‌ها را در آیفون خود اضافه و حذف کنند:

به صفحه تنظیمات یادداشت خود برگردید و روی گزینه manage shared note ضربه بزنید و بعد، گزینه‌های highlight changes و hide alerts را روشن کنید:

این تنظیمات به شما اطمینان می‌دهد که متن نوشته شده توسط هر نفر به یک رنگ نمایش داده می‌شود تا بتوانید تشخیص دهید توسط کدام‌یک از دوستان ارسال شده است.

وقتی در حال نوشتن پیامی در برنامه Notes هستید؛ دوستان دیگر شما همزمان می‌توانند به صورت آنی پیام شده را مشاهده کنند. این ترفند برای تبادل پیام با همسرتان نیز بسیار مفید است و کمک می‌کند هر دو به صورت بی‌درنگ ببینید طرف دیگر چه چیزی تایپ می‌کند.

همان‌طور که گفتیم، این ترفند مخفی یک کشف تازه نیست و هک بسیار انقلابی محسوب نمی‌شود ولی جذابیت‌های خاص خودش را دارد و کمک می‌کند کمی از فضای ساده و تکراری پیام‌‌رسان‌ها فاصله بگیرید و همگام ارسال پیام برای دوستان، بتوانید همزمان پیام‌های دیگران را خوانده و متن خودتان را بنویسید.

اپلیکیشن Notes قابلیت دیگری هم دارد. از جمله دارای یک ابزار داخلی است که به شما اجازه می‌دهد در کمتر از چند ثانیه، یادداشت خود را اسکن کرده و تبدیل به عکس کنید.

یک یادداشت جدید شروع کنید و سپس روی آیکون دوربین در پایین صفحه ضربه بزنید. گزینه Scan Document را انتخاب کنید تا منظره‌یاب دوربین (viewfinder) باز شود.

اکنون، به سادگی سند یادداشت خود را مستقیما مقابل دوربین قرار دهید تا اسکن آن به طور خودکار آغاز شود. این ابزار می‌تواند به طور خودکار سند را برش زده یا آن را بچرخاند و برای استفاده شما کاملا آماده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا