تکنولوژی

اینستاگرام قابلیت جدید «لایک کردن خصوصی استوری» را معرفی کرد

اینستاگرام تغییری در استوری‌ها داده است و اکنون قابلیت لایک خصوصی یک استوری فراهم شده است. در این قابلیت، به جای اینکه همه لایک‌های یک استوری در بخش اینباکس گیرنده نمایش داده شوند؛ کاربران می‌توانند یک استوری را لایک خصوصی کرده و فقط ارسال‌کننده استوری آن‌ها را مشاهده کند.

علی‌رغم مشکلات اخیر حریم خصوصی که شرکت متا با اتحادیه اروپا پیدا کرده است اما اینستاگرام به سرعت دارد از ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی رونمایی می‌کند و به‌روزرسانی‌های این شبکه اجتماعی به طور مدام از راه می‌رسند. از جمله این به‌روزرسانی‌ها می‌توان به قابلیت «Private Story Likes» یا «لایک خصوصی استوری» اشاره کرد. آدام موسری، رئیس اینستاگرام در یک ویدئوی کوتاه در توییتر، از آخرین به‌روزرسانی این اپلیکیشن رونمایی کرده است.

قبلا، اگر شخصی یک استوری را لایک کرده یا با پیام خصوصی واکنش نشان می‌داد؛ سازنده استوری آن را به صورت یک پیام خصوصی در اینباکس اینستاگرام خود دریافت می‌کرد. اکنون، وقتی کاربران اینستاگرام به یک استوری نگاه می‌کنند؛ یک آیکون قلب بین نوار «ارسال پیام» و آیکون هواپیمای کاغذی خواهند دید و اگر روی آن ضربه بزنند؛ اینستاگرام یک لایک برای نویسنده استوری ارسال می‌کند و در صفحه viewer sheet مشاهده می‌شود و دیگر به صورت یک پیام خصوصی در اینباکس نیست.

برخلاف پست‌ها، استوری‌ها نشان‌دهنده تعداد لایک‌ها نیستند؛ اگرچه همجنان می‌توانید با کشیدن انگشت رو به بالا و دسترسی به viewer sheet آخرین افرادی که استوری شما را لایک کردند؛ مشاهده کنید. تا کنون صفحه viewer sheet فقط نشان می‌داد چه افرادی استوری شما را نگاه کردند ولی اکنون با رونمایی از ویژگی جدید، نشان می‌دهد چه کاربرانی روی آیکون قلب زده و استوری شما را لایک کردند.

خرید سرور مجازی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
خرید ساک پارچه ای
کلاه تبلیغاتی
فیلر بینی سیمارو
بهترین جراح بینی

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد بدون نگرانی درباره به هم ریختن صندوق پیام‌های خصوصی دیگران، از دوستان خود حمایت بیشتری کرده و استوری آن‌ها را خصوصی لایک کنند.

لازم به ذکر است فعلا کاربران فقط می‌توانند با آیکون قلب، استوری دیگران را به صورت خصوصی لایک کنند و برای استفاده از دیگر آیکون‌ها و استیکرها باید به همان روش قبلی و ارسال پیام در اینباکس اقدام کنند.

به‌روزرسانی اینستاگرام برای کاربران سراسر دنیا آغاز شده است ولی احتمالا مدتی طول می‌کشد تا همه کاربران بتوانند به ویژگی «لایک خصوصی استوری» دسترسی پیدا کنند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا