تکنولوژی

ایلان ماسک از ربات انسان‌نمای «تسلا بات» با هوش مصنوعی خودروهای تسلا رونمایی کرد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا روز پنج‌شنبه از یک ربات انسان‌نما به نام Tesla Bot رونمایی کرد که براساس هوش مصنوعی خودروهای تسلا توسعه داده شده است.

در زمان معرفی این ربات، یک نسخه واقعی و کاملا کاربردی و عملگرا از تسلا بات مشاهده نشد و ایلان ماسک صرفا یک نسخه دیجیتالی از آن را رونمایی کرد. این رونمایی در پایان مراسم روز Tesla’s AI و کاملا ناگهانی اتفاق افتاد.

ایلان ماسک جزئیات کمی درباره این ربات انسان‌نما با ظاهر کمی وحشتناک و شبیه اسلندرمن (Slenderman) به صورت چند اسلاید پاورپوینت ارائه کرد. او گفت این ربات ۵ فوت و ۸ اینچ داشته و وزن آن به ۱۲۵ پوند (نزدیک به ۵۷ کیلوگرم) برسد؛ چون از مواد سبک ساخته شده است.

در سر این ربات از دوربین‌های اتوپایلوت استفاده شده است که در خودروهای تسلا برای درک محیط اطراف ماشین کاربرد داشتند. همچنین، این ربات دارای یک صفحه نمایش اطلاعات و به کامپیوتر کامل خودران تسلا متصل بوده و از این طریق کنترل می‌شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
کلاه تبلیغاتی
خرید بلیط لحظه آخری هواپیما از فلایتیو
لیزر هموروئید

درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

کلاه تبلیغاتی
خرید فرفره انفجاری

رباتی انسان‌نما و انسان‌دوست

ماسک در مراسم رونمایی از این ربات گفت که کاملا با اهدافی دوستانه و برای دنیای انسان‌ها ساخته شده است و یک ربات شرور بر ضد بشریت نیست.

در بسیاری از بخش‌های «تسلا بات» شاهد استفاده از فناوری‌های خودروهای تسلا هستیم. مثلا از ابررایانه Dojo سود می‌برد که به خودروهای تسلا کمک می‌کرد بدون دخالت انسانی در شهر رانندگی کنند.

ایلان ماسک در سه اسلاید به طور مفصل درباره این ربات صحبت کرد و اطمینان داد در هر شرایطی می‌توانید بر این ربات غلبه کنید و خطری برای جوامع بشری نخواهد بود. ماسک از منتقدان سرسخت ربات‌ها و هوش مصنوعی در دنیا بوده است و اینک معرفی یک ربات توسط او کمی عجیب و غافل‌گیرانه بود.

ایلان ماسک در لحظه لحظه رونمایی این ربات سعی می‌کرد به مردم بگوید که اصلا ربات خطرناکی نیست و نباید از او ترسید؛ بلکه قرار است انسان‌ها را قدرتمندتر کند. مثلا، او به سرعت راه رفتن تسلا بات اشاره کرد و گفت هر انسانی می‌تواند از او پیشی بگیرد.

او در جلسه پرسش و پاسخ هم تاکید کرد: «ما باید نگران هوش مصنوعی باشیم. آنچه که ما در تسلا انجام می‌دهیم؛ این است که هوش مصنوعی مفیدی استفاده کنیم که مردم دوست دارند و بدون شک خوب است.»

ایلام ماسک گفت که قطعا تسلا در آینده تحولات بزرگی درباره ربات‌ها انجام می‌دهد اما اسلایدهای نمایش داده شده گفتند که هنوز فاصله زیادی میان یک ربات انسان‌نمای واقعی تسلا و این جزئیات وجود دارد و زمان زیادی طول می‌کشد تا این ربات را از نزدیک مشاهده کنیم. ایلان ماسک گفته است که نمونه اولیه تسلا بات احتمالا سال آینده آماده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا