اخبار

امکان تزریق واکسن آسترازنکا به متقاضیان سفر خارجی

این خبر برگرفته از سایت کجارو است

مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن صدور اطلاعیه‌ای درخصوص تجویز دوز دوم واکسن کرونا، به مصوبات کمیته فنی واکسیناسیون کووید۱۹ و مرور مستندات داخلی و بین‌المللی برای کسب حداکثر ایمنی لازم و همچنین مراجعات افرادی اشاره کرد که به‌دلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافت‌شده (نوبت اول و دوم) در کشور مقصد دچار مشکل هستند. در اطلاعیه شماهر چهار این وزارت‌خانه آمده است:

۱. افراد بالای ۶۰ سال که دو نوبت واکسیناسیون اولیه از واکسن های غیرفعال شده (سینوفارم، کوواکسین بهارات و کووایران برکت) استفاده کرده‌اند، باید نوبت سوم واکسن ترجیحا مشابه نوبت اول (غیرفعال شده) به فاصله چهار ماه از نوبت دوم دریافت کنند.

۲. در حال حاضر مستندات علمی برای دریافت دوز چهارم واکسن به‌ویژه واکسن‌های مصرف‌شده در کشور، موجود نیست؛ لذا دریافت دوز چهارم توصیه نمی‌شود.

۳. در خصوص افرادی که به‌دلیل اضطرار سفر و عدم قبول نوع واکسن دریافتی توسط کشور مقصد، دچار مشکل شده‌اند کمیته سه نفره (اعضا به تشخیص دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی سراسر کشور) تشکیل و مجوز تزریق یک یا دو نوبت واکسن آسترازنکا به‌عنوان نوبت دوم یا سوم به‌صورت موردی و بعد از بیان هشدارهای لازم در خصوص عوارض احتمالی و اخذ تاییدیه رضایت آگاهانه از فرد اقدام کنند. 

در اطلاعیه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است که حداقل فاصله بین دریافت واکسن نوبت دوم و سوم یک ماه خواهد بود. افرادی که به یک یا دو نوبت تزریق واکسن آسترازنکا برای سفرهای خارجی نیازمندند، از روزهای آینده قادر خواهند بود تا با مراجعه به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، درخواست خود را ثبت کنند.

وب سایت مخلوط هیچ مسئولیتی نسبت به این خبر ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا