اخبار

امام جمعه حق دخالت در عزل و نصب مدیران را ندارد


دریافت
74 MB

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا نوری صبح یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر میزان ورود امام جمعه به مسائل مختلف استان، اظهار کرد: نماینده ولی فقیه در برخی نهادها مانند امور مساجد و ستاد اقامه نماز مدیریت مستقیم دارد.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: در شوراهایی مانند فرهنگ عمومی، مدیریت غیر مستقیم است لذا امام جمعه حق عزل و نصب ندارد اما می‌تواند راهنمایی کرده و نظرات خود را اعلام کند.

وی وظیفه نماینده ولی فقیه در ادارات دیگر را راهبری دانست و افزود: در ادارات مختلف نظارت کلی وجود دارد تا مسائل دینی، فرهنگی، قانونی و تکلیفی انجام شود و در صورت لزوم تذکر می‌دهد.

حجت الاسلام نوری بیان داشت: ورود به مشکلات آب چند روستا نمونه این نوع مسائل است که با ارتباط‌گیری با مسئولان مرتبط، حل شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه اولویت نخست حل مشکلات از طریق تعامل است، گفت: اگر اقدام خلافی با صحبت رفع نشود، آن را به صورت عمومی اعلام می‌کنیم تا از طریق مطالبه عمومی به سرانجام برسد.

وی در انتها با تاکید بر اینکه امام جمعه حق ورود به عزل و نصب‌ها را ندارد، گفت: مشورت دادن به دیگر مسئولان به معنی دخالت نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا