خانواده

از شوهرتون متنفرید ؟

علل و علائم تنفر از شوهر

همه ی رابطه ها پستی و بلندیهایی دارند و در زندگی مشترک گاهی زوجین احساس می کنند که همسرشان شخص مورد علاقه و ایده آل آن ها نیست . این حس برای برخی افراد، کوتاه مدت و گذرا است و برای برخی دیگر احساسی مداوم و پایدار است که بر زندگی مشترک آن ها اثر می گذارد اما دلیل تنفر زوجین از یکدیگر چیست ؟ در این بخش از خانواده پلاس نمناک به بررسی علل و علائم تنفر از شوهر می پردازیم. 

آیا واقعا از شوهرتان متنفر هستید؟

متاسفانه ثابت شده است که خانم ها در بعضی از مراحل ازدواج از شوهر خود متنفر هستند. این امر طبیعی است زیرا شما وقت زیادی را با او می گذرانید.  به هرحال زندگی با شخص دیگر می تواند واقعا سخت باشد اما با این حال، در بسیاری از اوقات نفرتی که فکر می کنید تجربه کرده اید در واقع احساس دیگری است که خودش را پشت نفرت می پوشاند.

تنفر از شوهر

احساس واقعی خود را بیابید

بسیاری از احساسات باعث می شوند تا  احساس نفرت داشته باشیم اما حقیقت ندارند .آیا تا به حال واقعا از شخصی متنفر شده اید ؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس واقعا می دانید که هرگز نمی توانید آن شخص را در اطراف خود تحمل کنید زیرا ممکن است نتوانید احساس خشم خود را نسبت به او کنترل کنید.

نفرت احساسی خام و خطرناک است و اگر احساس خشم شدید نسبت به شوهر خود نداشتید و پاسخ تان به سوال بالا منفی بود ، خبر خوبی است زیرا در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید این است که دریابید چه احساسی نسبت به او دارید و چرا سعی دارید آن احساس را در قالب نفرت مخفی کنید.

علل تنفر از شوهر

وقت آن است که بفهمید چه چیزی باعث می شود نسبت به همسرتان احساس تنفر کنید.همان طور که پیش تر گفته شد ، گاهی اوقات احساس دیگری خودش را در قالب احساس نفرت می پوشاند. وقت  آن است که بفهمید این احساسات چه هستند؟ این امر مستلزم آن است که صادق باشید و نسبت به خود ، احساسات و ازدواج تان صریح باشید.

چه احساسی در زندگی و ازدواج خود دارید ؟ واقعا چه چیزی باعث عصبانیت شما از شوهرتان شده است ؟ قبل از آنکه کاری کنید باید مشخص کنید که چه چیزی باعث می شود از شوهرتان متنفر شوید. در ادامه موقعیت هایی ذکر شده اند که باعث می شوند این احساس را داشته باشید:

علت تنفر از شوهر

کمک نکردن در انجام کارهای خانه

آیا همسرتان انتظار دارد که شما همه کارهای شستشو، نظافت و مراقبت از بچه ها را انجام دهید؟ اگر این رفتاری که همسرتان نشان می دهد مداوم باشد، شما نیز شروع به کینه ورزی از او خواهید کرد و با گذشت زمان این کینه مداوما افزایش یافته و فکر می کنید که به نفرت تبدیل می شود.

مشورت نکردن با شما و تصمیم گیری

شوهر تان کاری کرده است که شما ناراحت شده اید و بر روی آن سماجت می ورزید . او ممکن است بدون این که با شما مشورت کند، شغلش را از محل زندگی دور کرده باشد یا در شرایط مالی بد و تنگنا ماشین جدیدی خریده باشد . هر کاری که او در این باره انجام داده است ممکن است شما را عصبانی کند. یک بار دیگر قبل از سماجت فکر کنید، ببینید آیا این حالت به نفرت تبدیل شده است ؟

علائم تنفر زن از شوهر

غفلت و عدم توجه 

یکی از رایج ترین دلایل احساس تنفراز شوهرتان این است که فکر می کنید از شما غافل شده است. متاسفانه پس از ماه عسل، صمیمیت زوجین اغلب کمرنگ می شود . اگر صمیمیت شما پایدار مانده است پس خوش شانس هستید اما در اکثر ازدواج ها، این یک ضربه جدی است و می تواند برای زوجین دشوار باشد. شاید احساس کنید نیاز های جسمی شما توسط شوهرتان برآورده نمی شود و از او ناامید می شوید. سپس با گذشت زمان ، این ناامیدی افزایش یافته و فکر می کنید که به نفرت تبدیل شده است.

اختلافات پیش از ازدواج

گاهی جدی نگرفتن برخی اختلافات پیش از ازدواج،مشکلات بسیار زیاد و جدی در زندگی مشترک آینده به وجود می آورند و با یادآوری این اختلافات شما دچار احساس نفرت خواهید شد به خصوص اگر همسرتان قبل از ازدواج به وجود آورنده اختلافات باشد.

علت تنفر از شوهر

انتخاب ناعاقلانه

مورد مهمی که چندین بار در سبک زندگی نمناک به آن پرداخته شد همین انتخاب ناعاقلانه و نادرست است . برخی از خانم ها پیش از ازدواج بررسی های لازم را نکرده و از یک سری معیارهای خود برای ازدواج می گذرند اما وقتی وارد زندگی مشترک شده یاد این معیارها می افتند که در همسرشان وجود ندارد و حس بی علاقگی در آنان ایجاد می شود.

دیگر عوامل موثر در ایجاد حس نفرت زن نسبت به شوهرش

 •  سلطه گری و زورگویی بیش از حد
 • عدم تعهد
 • رمانتیک نبودن
 • نرسیدن به ظاهر
 • رفیق باز بودن
 • بحث کردن بیش از حد
 • عدم مسئولیت پذیری

علت تنفر از شوهر

نشانه های بی علاقگی و تنفر از همسر در خانم ها

 • احساس ناامیدی
 • غم و تنهایی
 • عصبانیت و تحریک پذیری
 •  توجه کمتر به هم 
 • احساس نیاز برای برقراری روابط عاطفی خارج از محدوده زناشویی 
 • کاهش تعهد به طرف مقابل 
 • درست انجام ندادن مسوولیت های زندگی
 • کاهش تمایل جنسی 
 • کاهش گفت وگو ها و درد دل های روزانه 
 • بی توجهی و بی احترامی به همسر
 • سرزنش همسر و ایرادگیری از او
 • تحقیر و توهین

علت تنفر از شوهر

در صورت تنفر از همسر 3 راه در پیش رو دارید

1. با همین روال به زندگی ادامه دهید اما باید بدانید ادامه زندگی با این روال آسیب های جبران ناپذیری را به فرزندان تان واردمی کند. 

2. می توانید از همسرتان جدا شوید اما طلاق عوارض و دشواری های بسیاری را به همراه دارد و برای راه حل توصیه نمی شود. 

3. برای بهبود رابطه تان به مشاور مراجعه وتلاش کنید تا زندگی تان را دوباره بازسازی کنید.

علائم تنفر زن از شوهر

پیامدهای وجود بی علاقگی زن به شوهر

وجود نشانه های بی توجهی زن به مرد در زندگی می تواند پیامدهای جبران ناپذیری داشته باشد. اگر دلیل تنفر زن از همسر خود مربوط به اخلاق و ویژگی های همسر باشد یا به دلیل مشکلات خاص خود خانم باشد در هر صورت می تواند پیامدهایی داشته باشد. این خانم ها ممکن است مدام همسر خود را سرزنش کنند و بهانه گیر شده و برای کوچک ترین مسائل پرخاشگری کنند و زندگی را برای همسرشان سخت کرده یا ممکن است بدون مطرح کردن صریح موضوع و حل سوتفاهم ها در غار تنهایی خود فرو رفته و منجر به اتمام رابطه شوند.

زنانی که به همسر خود علاقه ای نداشته باشند به نیازهای جنسی همسرشان توجهی ندارند و از رابطه جنسی به شدت دوری می کنند و فقط به پایان رابطه می اندیشند اما این خانم ها ابتدا باید علت تنفر از همسر خود را بیابند و سپس برای بهبود رابطه  به مشاور مراجعه وتلاش کنند تا زندگی شان را دوباره بازسازی کنند.

تنفر از شوهر ؛ دلیل و علائمش چیه ؟

4.329

این مطلب مفید بود ؟254

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا