اخبار

ابلاغ جدیدترین مقررات سفر به ترکیه در دوره پاندمی کرونا

این خبر برگرفته از سایت کجارو است

بنا بر اطلاعیه هواپیمایی قشم ایر خطاب دفاتر فروش و خدمات هوایی طرف قرارداد این شرکت، آخرین مقررات اعلام شده از سوی مقامات کشور ترکیه مبنی بر ورود مسافران به این کشور در دوران شیوع ویروس کرونا در تاریخ ۲۲ تیرماه ابلاغ شد. بنا بر این ابلاغیه، رعایت موارد زیر در تمامی پروازها به مقصد استانبول و آنکارا در جهت حفظ سلامت مسافران الزامی است.

۱‌. مسافرانی که در بازه زمانی ۱۴ روز پیش از پرواز در کشورهای بنگلادش، برزیل، هند، نپال، سریلانکا و آفریقای جنوبی اقامت داشته‌اند، ملزم به ارائه پاسخ منفی تست کرونا با اعتبار ۷۲ ساعت پس از انجام آزمایش هستند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه ۱۴ روزه در مراکز و هتل‌های مورد تایید دولت هستند. هزینه اقامت و انتقال نیز بر عهده مسافر است.

۲. مسافران ورودی از کشورهای افغانستان و پاکستان کسانی که ۱۴ روز قبل از پرواز در این کشورها بوده‌اند، ملزم به ارائه پاسخ منفی تست کرونا با اعتبار ۷۲ ساعت پس از انجام آزمایش هستند. این مسافران موظف به رعایت قرنطینه ۱۰ روزه در مراکز و هتل‌های مورد تایید دولت هستند. هزینه اقامت و انتقال نیز بر عهده مسافر است.

۳. مسافرانی که حداقل ۱۴ روز پیش از ورود به ترکیه واکسینه شده‌اند یا دارای مدرک بهبود از کووید ۱۹ در خلال ۶ ماه گذشته‌اند، ۲۸ روز پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایش نیازی به ارائه پاسخ منفی تست PCR ندارند و اقدامات قرنطینه برای آنان اعمال نخواهد شد.

۴. مسافران سایر کشورهایی که در موارد بالا ذکر نشده‌اند، اگر ۱۴ روز قبل از ورودشان واکسینه شده‌ باشند یا دارای مدرک بهبود از کووید ۱۹ با گذشت بیست‌وهشتمین روز از اولین نتیجه مثبت تست کرونا باشند، تنها ارائه پاسخ منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت یا نتیجه RAPID با اعتبار ۴۸ ساعت پیش از ورود به ترکیه برای ایشان کفایت می‌کند.

۵. آزمایش PCR توسط وزارت بهداشت روی ناقلان ویروس دلتا انجام می‌شود و در صورت منفی بودن نتیجه تست در پایان چهاردهمین روز، قرنطینه خاتمه می‌یابد.

۶. شهروندان ترکیه اگر ۱۴ روز قبل از ورودشان واکسینه شده‌ باشند (نوبت دوم) یا دارای مدرک بهبود از کووید ۱۹ با گذشت بیست‌وهشتمین روز از اولین نتیجه مثبت تست کرونا باشند، تنها ارائه پاسخ منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت یا نتیجه RAPID با اعتبار ۴۸ ساعت پیش از پرواز، اجازه ورود به این کشور را دارند.

* شرایط مذکور برای مسافران عبوری با توقف صدق نمی‌کند.

* این بخشنامه از روز سه‌شنبه ۲۳ تیرماه قابل‌اجرا است.

بخشنامه قشم ایر برای سفر به ترکیه

اگر قصد خرید بلیط هواپیما به هر یک از مقصدهای داخلی یا خارجی را دارید، با کمک موتور جست‌وجوی پرواز کجارو می‌توانید به آسانی فهرستی از فروشندگان معتبر را مشاهده و ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنید.

 

وب سایت مخلوط هیچ مسئولیتی نسبت به این خبر ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا