کتاب کومیک

آیا احتمال تاخیری دیگر در اکران Eternals وجود دارد؟

وب سایت Vulture در تازه‌ترین گزارش اختصاصی خود به وضعیت باکس آفس داخلی و همچنین احتمال تاخیری دیگر در اکران Eternals پرداخته است.

برخلاف تابستان گذشته، باکس آفیس این بار وضعیت امیدوارکننده‌ای در فصل گرم سال داشت. فیلم‌هایی مانند A Quiet Place: Part II و Cruella ثابت کردند در پی بهبود شرایط، تمایل مردم برای حضور در سالن‌های نمایش افزایش یافته و اگر اثری جذاب روی پرده نقره‌ای برود، قطعا می‌تواند ارقام بسیار خوبی را به ثبت برساند. در حالی که ناشران، کارشناسان و مخاطبان خود را آماده می‌کردند تا با روزهای تلخ خداحافظی کنند، سویه دلتا ویروس کرونا با قدرت سرایت و کشندگی بیشتر از راه رسید. به لطف واکسیناسیون عمومی، تعداد مرگ و میر بسیار کمتر از گذشته است اما شیوع سویه جدید باعث شد تردید مردم برای حضور در سینما بار دیگر افزایش یافته و ناامیدی بر باکس آفیس سایه بیافکند.

با شیوع سویه دلتا کرونا، استودیوها مجبور شدند یکی پس از دیگری برنامه‌های اکران خود را تغییر دهند. پارامونت پیکچرز در ابتدا فیلم Clifford the Big Red Dog را از لیست حذف کرد تا بعدا تاریخ جدیدی را برایش انتخاب کند. با گذشت مدت کوتاهی، سونی تصمیم گرفت Venom: Let There Be Carnage را حدودا سه هفته عقب بیاندازد. همان موقع کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند طی سه هفته اتفاق خاصی نمی‌افتد و احتمالا تاخیر دیگری در انتظار Let There Be Carnage قرار دارد؛ پیش‌بینی‌ای که ظاهرا به حقیقت تبدیل شده است. سامورایی‌ها همچنین Hotel Transylvania: Transformonia را به سرویس استریم پرایم ویدیو فروخته‌اند و خبری از اکران گسترده نخواهد بود.

Vulture در تازه‌ترین مطلب اختصاصی خود به وضعیت باکس آفیس داخلی پرداخت. نگارنده در بخشی از متن خود گفت در صورتی که Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings نتواند انتظارات مالی سازندگان و ناشر خود را برآورده کند، اکران Eternals بار دیگر عقب می‌افتد. در مطلب اشاره‌ای به رقم دقیق نشده و نمی‌دانیم شانگ چی باید چقدر بفروشد تا اقتباس سینمایی اترنال‌ها با تاخیری جدید مواجه نشود. با این حال، بعید به نظر می‌رسد بیست و چهارمین فیلم دنیای سینمایی مارول بتواند از پس انتظارات بربیاید. این اثر نقدهای مثبتی را دریافت کرده اما کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند فیلم مزبور کمترین فروش افتتاحیه را پس از The Incredible Hulk محصول سال ۲۰۰۸ میلادی خواهد داشت.

اکران Eternals و Spider-Man: No Way Home فاصله چندانی با یکدیگر ندارند. از همین رو، اگر اقتباس سینمایی اترنال‌ها تاخیر بخورد، قطعا فیلم جدید مرد عنکبوتی هم به تاریخ دیگری موکول خواهد شد. درست است که وظیفه نشر Eternals و Spider-Man به ترتیب روی دوش‌های والت دیزنی و سونی قرار دارد اما هر دو اثر به Marvel Cinematic Universe تعلق دارند. در ضمن، عقب افتادن اکران فیلم اترنال‌ها احتمالا دومینووار روی اکران دیگر آثار مانند Doctor Strange in the Multiverse of Madness و Thor: Love and Thunder هم تاثیر می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا