hbo

فروش داخلی Wonder Woman 1984 در هفته‌ی افتتاحیه احتمالا فراتر از انتظارات باشد

طبق گزارش‌های غیر رسمی که به فضای مجازی راه یافته‌اند، فروش داخلی فیلم Wonder Woman 1984 در هفته‌ی افتتاحیه احتمالا بهتر از Tenet خواهد بود.

پس از اینکه والت دیزنی تصمیم گرفت Star Wars: The Rise of Skywalker را در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی به سینماهای سراسر جهان بیاورد، استودیوی برادران وارنر مجبور شد Wonder Woman 1984 را برای اکران در نوامبر همان سال برنامه‌ریزی کند. نزدیکی به زمان پخش Joker، وارنر را به تغییر دیگری در برنامه‌ریزی‌های خود مجبور کرد و اینبار تابستان سال ۲۰۲۰ میلادی به عنوان زمان انتشار انتخاب شد. شرایط مطابق انتظار پیش نرفت و همه‌گیری ویروس کرونا در مارس سال جاری میلادی، صنعت سینما را با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه کرد. با ادامه یافتن تعطیلی سالن‌های تماشای فیلم، وارنر نهایتا تصمیم گرفت جدیدترین اثر پنی جنکینز (Patty Jenkins) را از ۲۵ دسامبر به صورت همزمان به سینماها و HBO Max بیاورد.

انتشار همزمان Wonder Woman 1984 در سالن‌های تماشای فیلم و HBO Max، اولین قدم استودیوی برادران وارنر برای ورود به مسیری بود که سیاست‌های کلانش را تغییر می‌داد. این ناشر آمریکایی چندی پیش تصمیم گرفت تمامی فیلم‌های سینمایی خود در سال ۲۰۲۱ میلادی را مانند دنباله‌ی Wonder Woman عرضه کند تا تعداد بیشتری از علاقه‌مندان قادر به تماشای اثر مورد نظرشان باشند. اتخاذ چنین تصمیمی، انتقادهای زیادی را به همراه داشت. دست‌اندرکاران و بازیگران نگران دستمزدهای خود بودند و عده‌ای دیگر هم آینده‌ی سالن‌های سینما را در خطر می‌دیدند.

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، فروش داخلی Wonder Woman 1984 در هفته‌ی افتتاحیه احتمالا فراتر از انتظارات خواهد بود. در حال حاضر هیچ گونه رقم رسمی‌ای اعلام نشده اما ظاهرا محصول مشترک استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز مورد استقبال قرار گرفته و اگر شرایط به همین منوال پیش برود، این اثر عددی بالاتر از Tenet و The Croods: A New Age را به ثبت خواهند رساند.

تازه‌ترین اثر کریستوفر نولان (Christopher Nolan) در آگوست به سینماهای آمریکا آمد و در هفته‌ی نخست ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروخت. A New Age هم از اواخر نوامبر روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار در هفته‌ی اول درآمد داشت. در ضمن، اگر دنباله‌ی Wonder Woman بتواند به چنین موفقیتی دست یابد، لقب «بهترین لانچ داخلی پس از همه‌گیری کرونا» را به دست خواهد آورد.

Wonder Woman در هفته‌ی نخست اکران داخلی خود توانست ۱۰۰ میلیون دلار بفروشد؛ رقمی که حالا به کمتر از ۲۰ میلیون دلار سقوط کرده است. چنین اتفاقی به کیفیت Wonder Woman 1984 یا کمپین بازاریابی ارتباط نداشته و دلیل آن را باید در همه‌گیری ویروس کرونا جستجو کرد. طبق آمارها، در حال حاضر تنها ۴۰ درصد از سینماهای آمریکا فعال هستند. علاوه بر این، هیچ کدامشان نمی‌توانند با ظرفیت کامل به اکران فیلم‌ها بپردازند. از همین رو، احتمال تکرار موفقیت‌های اولین فیلم واندر وومن صفر بود. با این حال، کارشناسان پیش‌بینی ‌کردنده بودند این اثر نصف Tenet فروش داشته باشد؛ پیش‌بینی‌ای که ظاهرا درست نبوده است.

در انتها، لازم به ذکر است کیفیت بالای Wonder Woman 1984 هم اکنون در دسترس قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا