hbo

اکران دیجیتالی Dune احتمالا لغو خواهد شد

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار گرفته، وارنر و لجندری پیکچرز احتمالا اکران دیجیتالی Dune را لغو می‌کنند.

جدیدترین اقتباس سینمایی از رمان Dune اثر فرانک هربرت (Frank Herbert) مسیر پر فراز و نشیبی را تا به امروز پشت سر گذاشته است. این فیلم قرار بود در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای برود اما وارنر مجبور شد اکران را تا اکتبر سال جاری میلادی به تعویق بیاندازد؛ زیرا ویروس کرونا به یک بحران جهانی تبدیل شده بود و تقریبا تمامی سینماها در سراسر جهان را به تعطیلی کشانده بود. از آن‌جایی که فاصله زمانی چندانی میان اکران Dune و The Batman وجود نداشت، استودیوی آمریکایی بار دیگر برنامه‌ریزی‌های خود را تغییر داد و پخش جدیدترین اقتباس بتمن را تا سال ۲۰۲۲ میلادی عقب انداخته است.

وارنر اواخر سال گذشته میلادی و در اقدامی بحث‌برانگیز تصمیم گرفت تمامی فیلم‌هایش در سال ۲۰۲۱ را به صورت همزمان به سینماها و HBO Max بیاورد. این اقدام مخالفت لجندری پیکچرز را به همراه داشت که یکی از مهمترین شرکای استودیو به شمار می‌رود. اینطور که به نظر می‌رسد، آن‌ها از اتخاذ چنین تصمیمی خبر نداشته و همزمان با رسانه‌ها و مردم عادی خبردار شدند. از همین رو، یک شکایت علیه وارنر تنظیم کردند. با گذشت زمان، دیگر خبری از شکایت منتشر نشد. استودیوها ظاهرا بر سر نوع انتشار Dune به توافق رسیدند.

طبق گزارشی که وب سایت Deadline کار کرده، مدیران وارنر و لجندری پیکچرز نسبت به اکران دیجیتالی Dune اطمینان نداشته و احتمال لغوش وجود دارد. به وجود آمدن چنین شرایطی را باید به پای Godzilla vs Kong نوشت. این فیلم اخیرا در ایالات متحده آمریکا روی پرده نقره‌ای رفت و در هفته افتتاحیه، فروشی ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری را به ثبت رساند که بهترین رقم در دوران کرونایی به شمار می‌رود. چهارمین فیلم مانسترورس همچنین رکورد Tenet را شکاند و در دوران همه‌گیری کرونا طی ۱۲ روز بیش از ۲۸۰ میلیون دلار فروخت. فیلم جدید کریستوفر نولان (Christopher Nolan) پس از ۲۴ روز به فروش ۲۰۰ میلیون دلاری دست یافته بود.

عده‌ای از کارشناسان اعتقاد دارند در صورتی که Godzilla vs Kong از طریق HBO Max همزمان با سینماها منتشر نمی‌شد، این فیلم فروش افتتاحیه بهتری را در آمریکا تجربه می‌کرد. همین موضوع باعث شده لجندری پیکچرز اصرار خود را برای لغو اکران دیجیتالی Dune افزایش دهد. این فیلم، اقتباس یکی از مهم‌ترین رمان‌های علمی تخیلی جهان به شمار می‌رود. علاوه بر این، نام‌های مشهوری از جمله دنی ویلنوو (Denis Villeneuve)، تیموتی شالامه (Timothée Chalamet)، ربکا فرگوسن (Rebecca Ferguson)، جیسون موموآ (Jason Momoa) و زندایا (Zendaya) را در پشت و جلوی دوربین دارد. در نتیجه، از پتانسیل بسیار بالایی برای ثبت رقمی قابل‌توجه در باکس آفیس جهانی برخوردار است.

وارنر وظیفه نشر Dune را بر عهده داشته و این استودیو باید تصمیم نهایی را در قبال نوع اکران اتخاذ کند. در انتها، لازم به ذکر است این فیلم برای انتشار در تاریخ ۹ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک اکتبر) برنامه‌ریزی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا