hbo

آیا قسمت دوم Justice League ساخته می‌شود؟

اینطور که به نظر می‌رسد، زک اسنایدر فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی به ساخت قسمت دوم Justice League امید داشته و طرح‌ریزی‌های اولیه را انجام داده است.

Justice League که پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‎‌سی به شمار می‌رود، اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی به سینماها آمد تا علاقه‌مندان به آثار کمیک بوکی برای اولین بار شاهد اتحاد بتمن، واندر وومن، سایبورگ، فلش و آکوامن روی پرده‌ی نقره‌ای باشند. این فیلم بازخوردهای منفی بسیاری را از سوی کارشناسان و مخاطبان دریافت کرد؛ زیرا ساخته شدن بخش‌های مختلف آن توسط دو کارگردان متفاوت به وضوح قابل‌درک بود. اگر از روند ساخت اطلاع ندارید، باید بگوییم زک اسنایدر (Zack Snyder) به دلیل خودکشی دخترش مجبور شد پروژه را در فاز پس‌تولید رها کند. نهایتا جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان جایگزین به تیم پیوست.

در ابتدا به نظر می‌رسید جاس ویدون تنها تعداد انگشت شماری از صحنه‌ها را دوباره ضبط کرده اما به مرور مشخص شد او در کنار تغییر بخش‌های مختلف فیلمنامه، بسیاری از صفحات را هم به طور کامل حذف کرد؛ برای مثال، دارک‌ساید قرار بود در صحنه‌های پایانی Justice League حضور داشته باشد اما کاملا حذف شد تا استپن‌ولف تنها آنتاگونیست فیلم باشد. اسنایدر همچنین توجه ویژه‌ای به سایبورگ داشت و می‌خواست در جریان جدیدترین ساخته‌اش، جنبه‌های بیشتری از این شخصیت را به نمایش بگذارد اما ویدون عمده‌ی صحنه‌های مربوط به او را حذف کرد. همچنین در بخشی از فیلمنامه‌ی اصلی فاش می‌شود ژنرال سوان‌ویک یک بیگانه به نام مارتین من‌هانتر است؛ بخشی که هرگز روی پرده‌ی نقره‌ای به تصویر کشیده نشد. پی بردن به تفاوت‌ها، عطش طرفداران را برای تماشای نسخه‌ی اصلی افزایش داد تا یک کمپین راه انداخته و نهایتا نظر مثبت مدیران استودیوی برادران وارنر را جلب کنند.

اینطور که به نظر می‌رسد، زک اسنایدر به تولید قسمت دوم Justice League امیدوار بوده و حتی طرح‌ریزی‌های اولیه را انجام داده است؛ او چندی پیش در لایو استریم League of Mayhem حاضر شد و صحبت‌های مختلفی را انجام داد. فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در بخشی از گفتگو فاش کرد برای شخصیت دارک‌ساید پس از Zack Snyder’s Justice League برنامه دارد:

اگر از بازیگران فیلم بپرسی در جریان داستان چه اتفاقاتی رخ می‌دهد یا در آینده چه چیزی در انتظار مخاطبان است، آن‌ها در پاسخ می‌گویند فیلمنامه را خوانده‌ام و داستان جالبی دارد و … .من و ری پورتر [بازیگر نقش دارک‌ساید] گفتگویی درباره‌ی سوالات چنینی و ارائه‌ی پاسخی مناسب به آن‌ها انجام دادیم. راستش را بخواهید، چنین سوالاتی را باید از من بپرسید [نه از بازیگر].

وقتی دارک‌ساید به زمین بیاید چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ آیا از اتفاقات بعد از ورود این شخصیت به زمین تصوری در ذهنم دارم؟ معلوم است که می‌دانم چه اتفاقی رخ می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا